Manufacturer of a wide range of products which include hyaluronic acid face serum cosmetics private labeling service, kojic acid face serum cosmetics private labeling service, salicylic acid skin serum cosmetics private labeling service, organic natural lip balm, niacinamide face serum cosmetics private labeling service and aha bha pha face serum cosmetics private labeling service.
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Purity | % Hyaluronic |
| Brand | Private Labeling Services or Cosmetic Third Party Manufacturing |
| Grade | IPA |
| Usage/Application | Face Serum |
| Packaging Type | Glass Bottle With Dropper/Pump |
Minimum order quantity: 2000 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Brand | Your Brand |
| Skin Type | Normal Skin |
| Type Of Packaging | Glass Bottle With Dropper/Pump |
| Ingredient | Natural |
| Usage/Application | Face |
| Form | Liquid |
| Packaging Size | 30ml |
| Gender | Unisex |
| Packaging Type | Glass Bottle With Dropper/Pump |
| Shelf Life | 2 Years |
Minimum order quantity: 2000 Piece
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 30ml |
| Packaging Type | Glass Bottle With Dropper/Pump |
| Ingredient | Natural |
| Gender | Unisex |
| Brand | Private Labeling Services or Cosmetic Third Party Manufacturing |
| Form | Liquid |
| Type Of Packaging | Glass Bottle With Dropper/Pump |
| Type Of Service Provider | Private Labeling Services or Cosmetic Third Party Manufacturing |
| Skin Type | Normal Skin |
| Shelf Life | 2 Years |
| Usage/Application | Face |
Minimum order quantity: 2000 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 10 gm |
| Features | Lips Nourishment, Dry Lips, Sun Protection |
| Packaging Type | Jar |
| Paraben Free | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 30ml |
| Packaging Type | Glass Bottle With Dropper/Pump |
| Ingredient | Natural |
| Gender | Unisex |
| Brand | Private Labeling Services or Cosmetic Third Party Manufacturing |
| Form | Liquid |
| Type Of Packaging | Glass Bottle With Dropper/Pump |
| Skin Type | Normal Skin |
| Shelf Life | 2 Years |
| Usage/Application | Face |
Minimum order quantity: 2000 Piece
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 30ml |
| Key Ingredient | Salicylic Acid, Glycolic Acid |
| Skin Concern/Treatment | Acne |
| Ingredient | Natural |
| Skin Type | Normal Skin |
| Gender | Unisex |
| Brand | Private Labeling Services or Cosmetic Third Party Manufacturing |
| Type Of Service Provider | Private Labeling Services or Cosmetic Third Party Manufacturing |
| Packaging Type | Glass Bottle With Dropper/Pump |
| Type Of Packaging | Glass Bottle With Dropper/Pump |
| Shelf Life | 2 Years |
| Form | Liquid |
| Usage/Application | Face |
Minimum order quantity: 1500 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Face Serum Type | Acne Treatment Serum |
| Packaging Size | 30 ml |
| Packaging Type | Glass Bottle] |
| Ingredient | Natural |
| Gender | Unisex |
| Brand | Your Brand |
| Form | Liquid |
| Skin Type | Normal Skin |
| Shelf Life | 2 Years |
Minimum order quantity: 2000 Piece
Jay Kansagra (Director)
Herb Elementz Natureceuticals Private Limited
Revenue Survey Number 490/P And 526/P, Total Leased Land Area Admeasuring 3600 SQ. Mtrs. (60m X 60m), & Construction On IT, Rajkot-Ahmedabad National Highway 27, Kuvadva
Rajkot - 360023, Gujarat, India