Leading Manufacturer of ayurvedic hair oil, herbal cosmetic product, anti dandruff oil and rosemary oil from Rajkot.
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 100 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Form | Oil |
| Gender | Female |
| Organic | Yes |
| Shelf Life | 24 months |
| Paraben Free | Yes |
| Sulphate Free | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 3000 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Parlour |
| Skin Type | Combination Skin |
| Flavour Base | Aloe Vera Turmeric |
| Packaging Type | Tube |
| Form | Cream |
Minimum order quantity: 3000 Piece
₹ 50 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 100 ml |
| Hair Oil Type | Anti Dandruff |
| Packaging Type | Bottle |
| Fragrance | Amla |
| Third Party Manufacturing | Yes |
| Gender | Women |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 60 / Bottle Get Latest Price
| Chemotype | Mixed Type |
| Packaging Type | Bottle |
| Purity | 100% Pure |
| Form | Liquid |
| Extracted From | Grass |
| Packaging Size | 100 ml |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 3000 Bottle
Jay Kansagra (Director)
Herb Elementz Natureceuticals Private Limited
Revenue Survey Number 490/P And 526/P, Total Leased Land Area Admeasuring 3600 SQ. Mtrs. (60m X 60m), & Construction On IT, Rajkot-Ahmedabad National Highway 27, Kuvadva
Rajkot - 360023, Gujarat, India